Prodej medu

 

Pokud by jste měli zájem o med z naší produkce můžete ho koupit přímo na včelnici u stanoviště č.4 nebo na konci trasy na stanovišti č.11.

Letošní rok začal krátkou zimou. Příroda se dříve probudila a začala kvést. Všechny naše včelstva zimu přežili a mají se čile k světu, takže se necháme překvapit, co nám přichystají.

 
Medy z naší produkce nejsou opětovně tepelně rozpouštěny, ale hned po vytočení z plástů jsou ztáčeny do sklenic, takže dochází k postupné krystalizaci medu, což je jeho přirozená vlastnost. Tímto způsobem dosáhneme uchování všech látek v medu v nezměněné formě a nesnižujeme jeho léčivý efekt. Pokud máte rádi med tekutý, tak si ho doma můžete rozpustit ve vodní lázni, teplota by neměla přesáhnout 40°C, musíte být trpěliví, bude to trvat několik hodin. Když je med tuhý, tak je to po všech stránkách praktické : neteče vám ze lžičky, ani z namazaného krajíce nebo vánočky. Když člověka tzv.škrábe v krku, tak se mu med postupně rozpouští v ústech a působí o to déle než tekutý...
Pokud med tepelně upravujete, krystalizace se zpomalí, ale většinou dochází k přeměně látek v medu hlavně enzymů, takový med si můžete koupit v supermarketech, kde je bohužel také nejistý původ. Pravidelnými kontrolami je stále zjišťováno tzv. pajcování medu pomocí různých sirupů. V některých zemích Evropy a světa jsou včely přeléčovány antibiotiky a jinými léčivy, které pak obsahuje i med, což u nás nepřipadá v úvahu. Přitom je cena medu v České republice nejnižší v Evropě, přitom je nejkvalitnější. Většina Českého medu jde na vývoz a u nás si v obchodě kupujete medy z Jižní Ameriky, Ukrajiny, Číny a pod...
Při tvorbě etikety jsme mysleli také na ty, co chtějí koupit něco z Harrachova svým blízkým a přátelům. Je to vhodný dárek pro každého.